Zmiany w prowadzeniu pomiarów u klienta

 

Nowe zasady bezpieczeństwa podczas pomiarów

Wszyscy jesteśmy bardzo zaskoczeni pandemią oraz zmianami, które zostały wszystkim narzucone. Z jednej strony wprowadzono czasowy zakaz otwierania punktów usługowych a z drugiej gdy już poluzowano pierwsze obostrzenia, narzucono wysokie standardy bezpieczeństwa, co znacząco ograniczyło start nowych inwestycji jak i wycofywanie się z niektórych remontów. Oczywiście każdemu i klientowi oraz pracownikowi powinno zależeć aby nie rozprzestrzeniać swoim zachowaniem choroby na kolejne osoby, co jest bardzo zrozumiałe. Jednak świat musi kręcić się dalej a firmy muszą wypracowywać zyski realizując zamówienia klientów. Z kolei klient który rozpoczął inwestycje z pewnością chce dokończyć to co już rozpoczęte i nie może czekać na całkowite wygaśnięcie epidemii.

 

Obecnie aby założyć energooszczędne okna należy spełnić kilka wymagań bezpieczeństwa własnego oraz pracowników z zewnętrznych firm. Obecnie większość ustaleń dokonuje się za pomocą drogi telefonicznej z pewnymi wyjątkami. Jednak wszyscy stawiają na ograniczony kontakt w celu zniwelowania możliwości zarażenia się chorobą COVID-19. Dlatego też większość firm aktualizuje swoje strony internetowe tak aby klient mógł zapoznać się z obrazkami poglądowymi przy pomocy internetu. Do tej pory wszelkie elementy pokazowe były dostępne głównie w punkcie usługowym. Jednak z powodu ograniczeń narzuconych odgórnie ta możliwość została bardzo ograniczona. Dlatego też firmy, które obecnie nie posiadają zdjęć poglądowych na swoich stronach przegrywają z konkurencją, która posiada znacznie rozszerzoną bazę informacji w internecie.

 

Kolejnym elementem ograniczeń jest moment pobierania wymiarów na realizację zamówionych okien oraz drzwi. Od marca 2020 roku w celu zachowania bezpieczeństwa domowników oraz pracowników firmy wykonującej pomiary, ustalono że w budynku mogą przebywać tylko osoby niezbędne do wykonania tych czynności. To oznacza że na placu budowy lub w mieszkaniu w którym dokonuje się remontu powinien przebywać w czasie pomiarów jedynie właściciel oraz pracownik wykonujący pomiary.

 

Jak wiadomo każda przestrzeń okienna ma inne wymiary, ten element konstrukcyjny nie ma znormalizowanych wielkości. Wszystko zależy od konstruktora jak i inwestora. Dlatego każdorazowo przyjmując zamówienie na okna należy przeprowadzić pomiar wnęki przeznaczonej na okna i drzwi. Każde zamówienie jest produkowane na konkretne wymiary.

wróć