Noclegi w mieście Iława

 

Gdzie przenocować w mieście Iława ?

Miasto Iława stanowi centrum sportu i rekreacji w tej części kraju. Mimo że to mała miejscowość powiatowa o powierzchni 1385 kilometrów kwadratowych z ludnością zbliżoną do sumy 100 tysięcy mieszkańców, posiada w tej części kraju bardzo ciekawe tereny do odpoczynku i rekreacji. Miasto Iława posiada bazę noclegową złożoną głównie z ofert prywatnych właścicieli pokojów oraz apartamentów na wynajem. Największe skupisko ofert znajdziemy przy głównym nabrzeżu czyli obok Portu Iława. To miejsce gdzie można znaleźć aż siedem ofert noclegowych. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest fakt że to ścisłe centrum miasta położone tak naprawdę nad dwoma jeziorami, Jeziorakiem i Małym Jeziorakiem, które są połączone z rzeką Iławką. To kompleks jezior powstały w zagłębieniu tego terenu zasilany z rzeki Iławka która sama w sobie stanowi atrakcję turystyczną.

 

Mimo że Iława to miasto turystyczne to nie trzeba tutaj montować szczególnie dźwiękoszczelnych okien. Ludzie przebywający tutaj na odpoczynku skupiają się wokół jeziora Jeziorak oraz na przystaniach wokół niego. Samo miasto jest ciche oraz spokojne.

Miasto ogólnie posiada tylko 14 ofert noclegowych z tego tylko pięć to hotele z większą ilością pokoi o zróżnicowanym standardzie. Pozostałe to oferty prywatnych właścicieli willi oraz pensjonatów. Baza noclegowa nie gwarantuje miejscowości wystarczającego zaopatrzenia w miejsca dla osób przyjezdnych chętnych skorzystać z wypoczynku w Iławie. Mamy nadzieję że urok miasta sprawi iż baza noclegowa rozwinie się co spowoduje wzrost zainteresowania tą miejscowością na mapie Polskiej turystyki. Ilość wolnych miejsc jest ważna pod tym kontem że od tego zależy ilu turystów można jednocześnie przyjąć na terenie powiatu.

 

Miasto ma rozległą strukturę i posiada dość sporą liczbę budynków jednorodzinnych które mogą stanowić bazę noclegową dla turystów. Jednak mieszkańcy nie są chętni do goszczenia w sezonie przyjezdnych. Są skupieni na własnych obowiązkach i codziennym życiu które zapewnia praca w okolicznych firmach produkcyjnych.

 

Tereny wokół jeziora Jeziorak są przyjazne dla inwestorów. Jednak brak takich którzy chcą jeszcze budować duże hotele. A małe pensjonaty budowane od zera, mają dość spory czas zwrotu z inwestycji. Dlatego też tak wolno przybywa nowych ofert noclegowych w mieście Iława.

wróć