Miasto Iława

 

Miasto Iława

Nasza firma oraz życie znajduje się w mieście Iława, które leży w województwie warmińsko-mazurskim oraz ma swój własny powiat Iławski wraz z administracją powiatową. Miasto nie jest duże bo zgodnie z danymi już sprzed 10 lat czyli z 2009 roku to ponad 22 kilometry kwadratowe zabudowy. Przed zmianami administracyjnymi z 1998 roku, miasto Iława należało do województwa Olsztyńskiego. Tereny te niegdyś były nazywane Pomezanią. Miasto które wbrew pozorom znajduje się blisko morza jest położone dość wysoko. Większość terenu miejskiego znajduje się na wysokościach od 100 do 150 metrów nad poziomem morza. Liczba ludności przekroczyła 34 tysiące mieszkańców co zalicza nasze miasteczko do średnich miejscowości w Polsce. Aż dwie rzeki przepływają przez tereny objęte granicami miasta są to Iławka oraz Tynwałd.

 

Do jednej z wielu atrakcji miasta Iława należy największa wyspa śródlądowa znajdująca się w Polsce, nosi ona nazwę Wielka Żuława. Aby dostać się a wyspę należy skorzystać z stałego połączenia w postaci promu. Stacja na stałym lądzie znajduje się przy Iławie. Bardzo ważnym wyszczególnieniem z pewnością jest czyste powietrze. Miasto znajduje się blisko Parku Krajobrazowego a to oznacza bardzo dużo starych drzew które pochłaniają dwutlenek węgla produkując w zamian tlen. Dla osób które pragną spędzić czas na tak zwanym łonie natury, pojezierze Iławskie będzie bardzo trafionym miejscem. Jest tu dużo jezior w niedalekim sąsiedztwie oraz sporo lasów z różnorodną roślinnością. Widok rozkwitającej przyrody może zachwycić wiele osób nie tylko turystów ale też fotografów i miłośników zieleni. Iława sama w sobie jest ośrodkiem wypoczynkowym oraz turystycznym do którego zjeżdżają grupy znanych osób, dziennikarzy i zamożnych przedstawicieli społeczności. Mnogość atrakcji sprawia że wielu ludzi może znaleźć coś dla siebie i swoich bliskich. Sposobów na odpoczynek jest naprawdę bardzo dużo.

 

Bardzo dużą atrakcją turystyczną jest połączenie z morzem Bałtyckim przez jezioro Jeziorak oraz przy pomocy unikatowej konstrukcji jaką jest Kanał Elbląski. Jest to konstrukcja zabytkowa która od bardzo długiego czasu pomaga przeprawiać się przez kolejne wysepki dzielące jeziora warmińsko-mazurskie.

wróć