Wentylacja mechaniczna z rekuperacją

 

Najlepszym sposobem aby dostarczyć świeżego powietrza do wnętrza budynku mieszkalnego jest otworzenie okien i tak zwane wietrzenie. Niestety takie postępowanie wpływa na utratę ciepła wyprodukowanego za pomocą urządzeń grzewczych. Jaki jest sens kupowania okien energooszczędnych gdy są otwierane w celu wietrzenia pomieszczeń ?

Ceny nośników energii od lat stale rosną

 

Drewno opałowe, węgiel, gaz czy też prąd z roku na rok mają coraz większą wartość w punktach sprzedaży. To powoduje że ogrzewanie naszych czterech ścian stale drożeje. To główny czynnik dla którego powinniśmy inwestować w energooszczędne okna.

Drożeją ceny okien

 

Wszyscy zaczynamy zauważać wpływ choroby zwanej COViD-19. Przez kilka nakładających się na siebie czynników zauważamy wzrost ceny gotowego produktu. Niestety nie wiadomo czy sytuacja się zmieni, ponieważ słyszymy o kolejnej fali pandemii.

Opóźnienia w realizacji zamówień

 

Przez podwyższone standardy bezpieczeństwa w kontekście choroby COViD-19, zaczynają tworzyć się kolejki. Opóźnienia mają bezpośrednią przyczynę. Jest to związane z łańcuchem dostaw oraz mniejszą liczbą ludzi na hali produkcyjnej. Wszystko przez względy bezpieczeństwa.

Inflacja powoduje wzrost ceny

 

W Polsce oraz innych krajach na świecie znane jest pojęcie inflacji. Jest to cel dla każdego kraju który w Polsce wynosi 2,5 % rocznie. To ma powodować że wszystkie towary oraz usługi muszą z roku na rok być coraz droższe. To taki specjalny mechanizm powodujący że ludzie nie odkładają w nieskończoność zakupów pewnych dóbr przez strach o wyższe ceny w przyszłości.

Okna energooszczędne a zużycie nośników energii

 

Nieszczelne lub słabej jakości okna to pierwszy element, który decyduje o podwyższeniu kosztów związanych z energią cieplną. Nasz artykuł poświęciliśmy zależności związanej z oknami w kontekście zużycia nośników energii do wytwarzania ciepła w domu.

Zmiany w prowadzeniu pomiarów u klienta

 

Koronawirus oraz pandemia, która ogarnęła cały świat, bardzo poważnie namieszała w typowych elementach przyjmowania zgłoszeń od klientów oraz dokonywania czynności związanych z pomiarem oraz montażem. Przeczytaj o nowych zasadach bezpieczeństwa.

Dlaczego okna energooszczędne są droższe ?

 

Wszystko co powoduje mniejsze zużycie energii jest droższe. To dotyczy również energooszczędnych szyb, ram okiennych oraz materiałów budowlanych. Dawno temu została utarta zasada, że gdy inwestor ma bardziej energooszczędne materiały tym więcej musi za nie zapłacić.

Mniejsza ilość inwestycji budowlanych

 

Koronawirus oraz podwyższone warunki bezpieczeństwa, ograniczyły ilość nowych inwestycji. Pozostały głównie te, które otrzymały już pozwolenie na budowę oraz posiadały zabezpieczone finansowanie. Pozostałe zostały wstrzymane lub przesunięte na późniejszy termin.

Koronawirus zmienił zasady gry

 

Pandemia Koronawirusa, która ogarnęła nie tylko Polskę ale cały świat, pozmieniała zasady gry. Wprowadzono obostrzenia, które spowodowały załamanie wielu gałęzi gospodarki. To dotyczy w pewnym stopniu również produkcji jak i montażu okien.

Lokalne ogłoszenia w Iławie

 

Moc wymiany, zamiany i sprzedaży z drugiej ręki to ogłoszenia prywatne które może zamieścić każdy internauta. Lokalne kramiki przestały już dawno istnieć, cała sprzedaż z drugiej ręki przedmiotów używanych teraz bazuje na lokalnych portalach ogłoszeniowych.

Reklama w mieście Iława

 

Jak się reklamować w małym miasteczku gdzie spora część ludności zna się z widzenia lub słyszenia ? To oczywiste, najlepszy jest internet oraz wyszukiwarki. Reklamuj się tam gdzie są odwiedzający i potencjalni kontrahenci.

Noclegi w mieście Iława

 

Miasto Iława spełnia wymogi kurortu wypoczynkowego, dlatego powinno posiadać własną bazę noclegową dla osób które są chętne wynająć nocleg w danej okolicy aby skorzystać z atrakcji turystycznych.

Sport w Iławie

 

Jak wiadomo ludzie nie dbają o swoje zdrowie tylko zaspokajają swoje potrzeby. Dlatego ważne jest aby aktywizować obywateli do spędzania aktywnie czasu, to udowodnione że ruch przedłuża życie. Dlatego staraj się każdego dnia wykonać minimum siedem tysięcy kroków.

Rozrywka lub informacje lokalne

 

Portale lokalne stanowią źródło wiedzy dla osób z danego regiony. Ważnym jest tworzenie regionalnych portali z wiadomościami z okolicy. To w tych miejscach okoliczna ludność może uzyskać pierwsze ważne wiadomości z regionu.

Wartościowy portal informacyjny w Iławie

 

Miasto Iława jest na tyle duże że zasługuje na własny portal internetowy na którym można przeczytać wszystkie ciekawe informacje z okolicy. Wbrew pozorom taki portal miejscowy może mieć dość sporą popularność z uwagi na fakt że ludzie lubią wiedzieć nie tylko to co się dzieje w świecie alt też to co się dzieje dookoła ich samych.

Jak skutecznie pozycjonować ?

 

Aby skutecznie pozycjonować strony internetowe trzeba mieć wiedzę która opiera się o szereg lat doświadczeń oraz dość dużo szczęścia w celu przeciwdziałania przyszłym zmianom w obliczaniu wartości witryny internetowej

Audyt SEO przed pozycjonowaniem

 

Aby stronę można było w łatwy sposób pozycjonować należy zadbać o podstawy budowy danej witryny i to naprawdę u samej podstawy strony. Czyli w pierwszej kolejności przeprowadzamy audyt SEO strony internetowej.

Pozycjonowanie od Ads-Center.NET sp zoo

 

Jako że nasza strona powstała na początku 2019 roku, byliśmy zmuszeni skorzystać z usług zawodowego magika od pozycjonowania witryn internetowych w wyszukiwarkach. Nasze nadzieje zostały ziszczone przy pomocy widoczności w wyszukiwarce.

Gaz szlachetny do ocieplania okien

 

Może się to wydawać abstrakcją ale to prawda. W budownictwie technologia osiągnęła już taki rozwój że używa się do ocieplania okien gazu szlachetnego. Oczywiście aby zastosować takie ocieplenie należy spełnić kilka wymagań. Nie każde okno nadaje się do takiego zabiegu. Z naszego artykułu dowiesz się też ile czasu będziesz korzystać z takiego udogodnienia.

Zjawisko przenikania ciepła z wewnątrz na zewnątrz

 

To zjawisko zazwyczaj zachodzi głównie jesienią i zimą oraz w zimne noce podczas pozostałych pór roku. Naukowcy dokładnie zbadali to wspomniane zjawisko przenikania ciepła i wydali odpowiednie zalecenia dla konstruktorów nowych budynków i okien.

Zewnętrzna bariera, żaluzje antywłamaniowe i okiennice

 

Istnieją jeszcze inne sposoby ograniczania utraty ciepła przez okna oprócz stosowania coraz bardziej złożonych konstrukcji. Można zastosować elementy dodatkowe takie jak żaluzje antywłamaniowe oraz okiennice. Oba te rozwiązania są elementem dodatkowym który montuje się na zewnątrz okna.

Dobra wentylacja to podstawa

 

Wentylacja w domu lub mieszkaniu to podstawowa funkcja która musi być spełniona. Budynki są ogrzewane oraz gotuję się w ich wnętrzach. Zbierająca się wilgoć w ciepłym budynku prowadzi do tworzenia się grzyba z którym należy walczyć.

Jak jeszcze można ograniczyć utratę ciepła przez okna ?

 

Okno to element konstrukcyjny budynku które cechuje się największą utratą ciepła. Szyby oraz tworzywo z którego zrobiona jest rama okienna mają największy udział w utracie ciepła z budynku. Wiele osób zastanawia się czy istnieją jeszcze jakieś sposoby zatrzymania tego procesu.

Grzyb w mieszkaniu z nowymi oknami

 

Często po wymianie okien na nowe, powstaje zjawisko powstawania grzyba. Jest to oczywiście o tyle nieprzyjemne że należy z tym walczyć w przeciwnym razie będziemy zmuszeni kuć tynki a nawet wyprowadzić się z własnego mieszkania.

Gaz zamiast powietrza wewnątrz szyby zespolonej ?

 

Szyby zespolone to konstrukcja która między dwiema taflami szkła posiada komorę powietrzną, którą zazwyczaj wypełnia powietrze. Można skorzystać z innej technologii i wypełnić tą przestrzeń jednym z dostępnych na rynku gazów szlachetnych.

Wady i zalety szyby zespolonej

 

Wynalazek jakim jest szyba zespolona zaczyna wchodzić do użytku nie tylko w kolektorach czy też topiarkach słonecznych. Coraz częściej jest stosowana w oknach, gdyż jej właściwości są pożyteczne w trakcie zimy. Jednak co dobre zimą nie koniecznie pomaga latem. O tym właśnie w tym artykule.

Ile komorowe okna na warunki Polskie ?

 

Wysyp różnych ofert zawierających coraz więcej komór w swoich konstrukcjach może przyprawić statystycznego kowalskiego o ból głowy. Dlatego postanowiliśmy trochę naświetlić ten temat i rozwiać niektóre wątpliwości dotyczące wyboru odpowiedniej konstrukcji.

Czy ilość komór w oknie jest ważna ?

 

W ofercie sklepów i firm dostarczających okna do montażu możemy spotkać takie zapisy jak okno trzy komorowe lub cztery-komorowe. To nie wszystko, do wyboru mamy jeszcze 5 oraz 7 i 8 komorowe. O co w tym wszystkim chodzi ?

Szyba zespolona

 

To wynalazek który znalazł zastosowanie w produkcji ciepła a jego główną cechą jest zwiększona odporność na utratę ciepła. Pomysł w pierwszej kolejności trafił do kolektorów słonecznych aby następnie trafić do stolarki okiennej.

Okna skrzynkowe

 

Ta konstrukcja jest mocno niedoceniana przez wielu inwestorów którzy budują swoje budyni. Okna skrzynkowe są grubsze oraz często droższe ale posiadają kilka ważnych cech które sprawiają iż są one bardziej wydajne w wielu przypadkach.

Który materiał na okno wybrać ?

 

Dziś w wielu salonach dostępne są różne konstrukcje okien. Każda firma ma własne wzory a do tego dochodzą również wariacje związane z użytymi materiałami do ich wytworzenia. Który jest najlepszy, trudno zdecydować, wszystko zależy od grubości portfela klienta.

Ciepło w domu

 

Z uwagi na fakt zbliżania się zimy oraz odnotowywania coraz niższych temperatur postanowiliśmy odrobinę pochylić się nad energooszczędnością okien w budynkach. W końcu okno to najsłabszy element całej konstrukcji o dość dużym współczynniku utraty ciepła.

Rzeka Iławka

 

Nasze miasto posiada bardzo piękną niedawno wybudowaną infrastrukturę która spełnia swoje wielkie znaczenie dla okolicy. Dzięki trasom rowerowym oraz ścieżce dla pieszych można zwiedzać dużą część rzeki Iławka oraz samego jeziora Jeziorak.

Pierwsze wypełnienia okien

 

Okno w takiej postaci jak dziś znamy przeszło bardzo wiele rewolucji swojej konstrukcji. W konsekwencji ciągłej ewolucji futryn, ram oraz samego szkła w celu ciągłego polepszenia parametrów uzyskanego produktu. W tym artykule poznasz pierwsze wypełnienia okien którymi nie były szyby.

Historia okna w Polsce

Na wstępie przybliżymy historię szkła w Polsce. Niestety bardzo mało zostało zachowanych starych budynków z okresu średniowiecza. Jednak są ślady historyczne które mogą rzucić odrobinę światła na tą branżę.

Miasto Iława

 

Miasto w którym żyjemy i prowadzimy firmę to Iława. Piękne miejsce na terenie ukształtowanym faliście o ciekawej faunie i florze znajdujące się w bezpośredniej okolicy Parku Krajobrazowego pojezierza Iławskiego.

Okno w budynku

 

Nasza firma zajmuje się dobieraniem oraz montażem okien u klienta. Okna to niezbędny element każdego budynku. Montaż okna ma kilka ważnych cech. Dziś budynek bez okien to coś co nie jest bardzo rzadko spotykane.